Леонид Орлан (leonid_orlan) wrote,
Леонид Орлан
leonid_orlan

Мода на буккросинг дісталася України

Мода на буккросинг дісталася УкраїниСтоличні студенти та офісні службовці захопилися новою грою: буккросинг - передача книг незнайомцям. Як пише тижневик Корреспондент, це можливість читати книги безкоштовно і знайти нових друзів. Світовий рух буккроссер - практика залишати книгу в громадському місці, щоб інші знайшли її і прочитали, а потім у свою чергу залишили ще десь, - докотилася до української столиці, пише Корреспондент.

Буккроссинг, що зародився в 2001 році в США, де засновник руху, спеціаліст з інтернет-технологій Рон Хорнбекер залишив у холі готелю перших 20 книг з пояснювальними написами, вже кілька років як щосили розвивається у сусідніх Польщі та Росії. Буккроссинг - соціальна мережа і квест в одному флаконі - став новим захопленням молодих столичних інтелектуалів, які люблять читати і мріють зустріти собі подібних.

"Це гра така, можливість знайти однодумців, самоствердитися, - говорить про рух молодих книголюб 31-річний Артем Зелений, директор столичного піар-агентства Brandcom і один із засновників буккроссингу в Україні. - Буккроссер - це людина віком від 22 до 28. Студенти -- найактивніша його аудиторія ".

Залишити вподобану книгу, або, як кажуть буккроссер, відпустити її, можна де завгодно. Для тих, хто віддає перевагу організованим буккроссерським точкам в Києві:
- спеціально відведена для цього поличка у глибині столичної Книгарні Є біля Золотих воріт,
- в стару шафу на першому поверсі паті-стору (від англ. Party-store) Небо,
- магазин молодіжного одягу на Межигірській,
- піаніно в барі Барабан на Прорізній
- поличка в шафі в барі Віола на бульварі Шевченка.
- по адресу г. Киев, ул. Михайловская, 13

На стікері всередині книги буккроссери залишають свої імейли - з новими власниками відпущених ними книг, які їх зловили, можна обмінятися коментарями на сайті, а за спільного бажання навіть зустрітися. На позаминулому тижні Зелений відпустив на волю 12 книг. Серед них, наприклад, Рецидивіст Курта Воннегута. Його Зелений відсунув на лавці в парку біля столичних Золотих Воріт. Собі з полиці буккроссинг в одному з київських кафе Зелений узяв вірші француза Шарля Бодлера і книгу з української граматики.

Те, чому багатьом шкода пустити власну бібліотеку по світу, він пояснює просто. Книга вчить на світі жити, помити руки, перед тим як сісти книгу читати, сторінки в книзі не заминати - усі ці постулати вселили співвітчизникам батьки, що виросли в Радянському Союзі, вважає він. Тоді купити хороші книги можна було, тільки здавши кілограми макулатури і вистоявши чергу, як у Мавзолей, - і це ще якщо пощастить, діставалися передплатні видання не всім. "Просто класна книжка повинна бути прочитана максимальною кількістю людей. Вона повинна піти по руках", - пояснює Зелений нову ідеологію буккроссерів.

Сайти, на яких співвітчизники обмінюються інформацією про книжки - а це російський www.вookcrossing.ru, форуми в ЖЖ і http://znatok.ua/bookcrossing (офіційний сайт українських буккроссерів давно зламався), - рясніють оголошеннями про надіслані книги. "6 липня 2009 року у відділенні OTP Банку на вулиці Михайлівській у Києві була відпущена книга А. Гавальді Мені б хотілося, щоб мене хто-небудь де-небудь чекав ..." - Пише один з користувачів.
отсюда
Tags: Книги
Subscribe

 • Молитвенная практика

  Как обычно, начну с разбора ошибок. Когда люди оказываются в неприятной ситуации, то (в лучшем случае) начинают молиться. Но, к сожалению, в 90%…

 • Разговариваете ли вы с собой?

  Вот я прямо вижу, как некоторые из вас покрутили пальцем у виска с мыслью "у Леонида крыша уже точно поехала". Так ведь недолго и…

 • Как принять и полюбить себя

  Пошаговый алгоритм с гарантией. Бесплатный онлайн мастер-класс 26 мая 20:00 мск/укр. Теоретическая часть: - Узнаете откуда берётся нелюбовь к…

 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 2 comments